Mamy 830 wpisów

Kraina Wymarłych Głowonogów

  • 0
Javascript is required to view this map.
Zobacz inne miejsca w okolicy
Adres:
Kraina Wymarłych Głowonogów
46-326 Cieciułów, Polska
Regiony:
GPS:
N51.002459 E18.620196 Mapa
Tel:
1234567890,
Ceny:
Otwarte:
Wiek:
Na pogodę:

Miłośników prehistorii zapraszamy do miejscowości Cieciułów znajdującej się w gminie Rudnik na terenie województwa opolskiego. To właśnie tu działa mini park "Kraina wymarłych głowonogów". Atrakcja ta znajduje się na trasie szlaku edukacyjnego ścieżki rowerowej. Największym powodzeniem znajdują się rekonstrukcje mające kilkanaście metrów wysokości pradawnych gadów morskich. Dodatkowo na terenie parku działa plac zabaw dla najmłodszych. Nie bez znaczenia jest fakt, że wejście do parku jest bezpłatne.

Mini park "Kraina wymarłych głowonogów" nie powstał w tym miejscu przypadkowo. To właśnie na tym terenie od dawna trwają prace wykopaliskowe, spotykają się tutaj poszukiwacze skamieniałości z Polski i Europy.

Na terenie parku zabaw przygotowano dla najmłodszych atrakcje zarówno plac zabaw jak i gry intelektualne, wszystko powiązane jest z prehistorią. Dzięki umieszczonym tablicom informacyjnym można poszerzyć swoją wiedzę. Na stronie internetowej znajdują się także tematyczne gry, puzzle i kolorowanki.