Mamy 830 wpisów
Javascript is required to view this map.
Zobacz inne miejsca w okolicy
Kategoria:
Adres:
Muzeum zamkowe w Pszczynie
Brama Wybrańców 1
43-200 Pszczyna, Polska
Regiony:
GPS:
N49.978052 E18.940718 Mapa
Tel:
1234567890,
Ceny:
Otwarte:
Wiek:
Na pogodę:

63 Zamek w Pszczynie słynie ze wspaniale zachowanych wnętrz z końca XIX wieku, gdy władał nim książę Hans Heinrich XI. Siedziba musiała być okazała, godna Cesarskiego Wielkiego Łowczego, który to tytuł przysługiwał księciu. Zamek odegrał również kluczową rolę w trakcie I wojny światowej. To tutaj mieściła się cesarska główną kwaterą i sztab wojsk niemieckich.

62 Dzisiaj dla gości muzeum szczególnie ważne jest to, że zachowało się około 80%  oryginalnego wyposażenia zamku. Dzięki temu nadal zachwycające są wnętrza Apartamentu Cesarskiego i Sali Lustrzanej – najbardziej reprezentacyjnego pomieszczenia zamku. Daje to dzieciom niepowtarzalną okazję porównania swojego domu z pomieszczeniami mieszkalnymi cesarza i księcia. Warto także przejść na wystawę poświęconej Księżnej Daisy von Pless, znanej ze swojej nieprzeciętnej urody. Chłopców z kolei może zainteresować zbrojownia, gdzie wyeksponowano pełną zbroję rycerską z ok. 1530 roku a także uzbrojenie orientalne – japońskie miecze i zbroje samurajskie.

Zamek otoczony jest pięknym parkiem z ozdobnymi kanałami wodnymi. Można wypożyczyć kajak, rowery lub po prostu pospacerować na piechotę. Park uznawany jest za jeden z najpiękniejszych na Śląsku i szczególnie pięknie prezentuje się wiosną i jesienią.

Lokalizacje