Mamy 822 wpisy

Przedstawienie "Święto Światła"...

Ocena:
6
Dotyczy:
Świetne przedstawienie. Zachwycające

Przedstawienie "Święto Światła" niezwykle nam się spodobało. Już od samego początku widać było, że organizatorzy zadbali o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół widowiska. W czasie gdy widownia powoli zapełniała jedną z sal Muzeum Energetyki do taktu przygrywała orkiestra dęta. Skoczne kawałki pod batutą dyrygenta przebranego za Świętego Mikołaja wprawiała wszystkich w radosny nastrój.

W tym czasie na scenie, wokół eksponatów krzątali się nieco zwariowani pomocnicy, którzy przyciągali uwagę dzieci. Cały spektakl, bo tak można go chyba nazwać, skupiał się wokoło prezentacji różnych źródeł światła. Począwszy od żywego ognia, poprzez pochodnię, lampę naftową, karbidówkę a skończywszy na największej atrakcji - żarówce z czasów Edisona, wynalazcy tego typu oświetlenia. Prezentacja naturalnych źródeł światła była tak bardzo autentyczna, że cała sala wypełniła się dymem. Na szczęście w zupełności nie przeszkadzało to w słuchaniu opowieści. Punktem kulminacyjnym było oczywiście zapalenie żarówki.

Bardzo fajnie, że żarówka paliła się długo i naprawdę każdy mógł podejść i zrobić sobie zdjęcie z tym wyjątkowym eksponatem. Druga część przedstawienia miała miejsce w dużej sali gdzie absolutnie wszyscy z fascynacją przyglądali się wyładowaniom z cewki Tesli w takt popularnych utworów muzycznych! Usłyszeliśmy między innymi "The Final Countdown" i utwór z filmu "Ghostbusters"! To było coś niesamowitego.

Jeśli będziemy jeszcze kiedyś w tym muzeum na pewno kupimy kilka dodatkowych cegiełek. Ilość pracy i zaangażowania jakie zobaczyliśmy na miejscu jest warte naprawdę dużo. Może nawet więcej. To bezcenne przeżycie. Polecam "Święto Światła" każdemu, w każdym wieku. Wspomagajcie także to wyjątkowe muzeum kupując cegiełki na jego rozwój.

Lokalizacje

Więcej