Barania Góra

Kategoria:
Adres:
Barania Góra
Wisła, Polska
Wiek:
Na pogodę:

80 Wycieczkę na Baranią Górę (1220 m n.p.m), miejsce gdzie znajdują się źródła Wisły, najlepiej rozpocząć od Wisły Czarne i podążać dalej niebieskim szlakiem. Po drodze mija się urokliwe, niewielkie wodospady zwane Kaskadami Rodła. Trasa na szczyt to ciekawa propozycja na rodzinny wypad. Przejście nią zajmuje około 2,5 godziny. Droga jest mocno zacieniona gdyż wiedzie przez rezerwat leśny.

81 Na szczycie Baraniej Góry warto wdrapać się na 15 metrową, stalową wieżę widokową. Roztacza się z niej wspaniały widok na okoliczne góry – między innymi na Stożek, Czantorię i Skrzyczne. Przy wyjątkowo ładnej pogodzie można zobaczyć Tatry. Należy pamiętać, że wieża jest wyposażona w instalację odgromową, ale podczas burzy nie wolno na niej przebywać.

Około 45 minut drogi od wieży widokowej działa schronisko PTTK na polanie Przysłop. Tuż obok niego znajduje się Muzeum Turystyki Górskiej, w którym zgromadzono liczne pamiątki związane z przygodami na górskich szlakach oraz folklorem tutejszej ziemi. Warto tam zajrzeć i wbić dziecku pamiątkową pieczątkę do górskiej książeczki.

Wyróżnione galerie