Centrum Wspinaczkowe Primaroca

Adres:
Centrum Wspinaczkowe Primaroca
Karpacka 24
43-300 Bielsko-Biała, Polska
Wiek:
Na pogodę:

Centrum Wspinaczkowe PRIMAROCA to jedna z większych i nowocześniejszych ścian w Polsce. Oferujemy szeroki wachlarz możliwości zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych wspinaczy.

Na 3 kondygnacjach przygotowaliśmy dla Was różnorodne ściany wspinaczkowe i bulderowe, które zaspokoją potrzeby wspinaczy na każdym poziomie zaawansowania oraz w każdym wieku.

Dla tych z Was, którzy zaczynają swoją przygodę ze wspinaczką lub są u nas pierwszy raz, czekają wykwalifikowani i doświadczeni instruktorzy. Pokażą oni jak korzystać z naszej ściany i bezpiecznie się asekurować. Zaawansowanym, którzy chcieliby wspinać się lepiej i więcej, przygotowaliśmy sekcje wspinaczkowe, gdzie wtajemniczamy Was w świat techniki, taktyki i sprawności wspinaczkowej. Prowadzimy zajęcia na 3 poziomach zaawansowania – od zupełnie początkowego do mocno zaawansowanego, włącznie z podziałem na grupy wiekowe. Dolna granica wiekowa to 4 lata, górnej nie ma.


Nasz obiekt dostosowaliśmy do wspinaczki zarówno na tzw. „wędkę”, podczas której po odpadnięciu od ściany, zawisa się natychmiastowo na linie (nie ma się więc czego bać, nawet z lękiem wysokości), jak i z dolną asekuracją. Na ścianie znajduje się 29 stanowisk do wędki oraz 24 linie wyposażone w komplet stałych przelotów i stanowiska zjazdowe. Na każde stanowisko przypadają 2-4 drogi wspinaczkowe, co maksymalnie daje aż 116 różnych wariantów wspinania!!! A przecież każdy z nas ma jeszcze swoje pomysły na przejścia…
Specjalnie z myślą o najmłodszych adeptach wspinaczki przygotowaliśmy dla nich całkiem sporą ilość dróg. Duża gęstość chwytów i stopni zapewnia najmłodszym większą przyjemność. Takich dróg jest już kilkanaście.

Ściany oferują różne formacje: płyty, przewieszki, zacięcia, filary, rysy. Istnieje również możliwość wspinaczki dwuwyciągowej. Dla lepszego rozeznania nazwaliśmy i wyceniliśmy drogi wspinaczkowe. Zakres: od -3 aż do 10 w skali UIAA czyli tak, by każdy mógł spróbować swoich sił.

Dla łatwiejszego odnalezienia przebiegu drogi, oznaczamy je chwytami w jednym kolorze. Co 3 miesiące zmieniamy drogi wspinaczkowe, każdorazowo odkręcając chwyty, czyszcząc je i przykręcając w innym miejscu!

Na terenie centrum znajdują się ściany o zróżnicowanych formacjach szerokim zakresie wysokości:

duża, 19 metrowa, posiadająca część pionową i część o różnych rodzajach przewieszeń,
średnia, 12 metrowa o bardzo dużej różnorodności formacji,
mała, 7-metrowa z kilkunastoma drogami dla dzieci, ale nie tylko,
niewysoka ścianka, czyli boulder dla dzieci, w bajkowych kolorach,
mały, prawie 5-metrowy, przewieszony boulder,
duży boulder ze ścianami o różnorodnych formacjach i wysokościach.
Żeby wspinanie było jeszcze przyjemniejsze, w Centrum Wspinaczkowym PRIMAROCA znajdują się: winda, prysznice, szafki zamykane na klucz, sala konferencyjna, sala szkoleniowa, kafejka z biblioteczką (oczywiście o tematyce górskiej) i wi-fi. Wszystko razem tworzy miejsce przyjazne miłośnikom gór, wspinaczki i nie tylko.

Dla dzieci:

Sekcje wspinaczkowe dla dzieci:

Maluchy ( 3,5 - 7 lat )
Poniedziałeki i Środy od 17:00 do 19:00
Soboty od 10:00 do 12:00

Dzieci (od 8 lat wzwyż )
Wtorki i Czwartki od 16:00 do 18:00

Dzieci ( od 12 wzwyż )
Soboty od 12:00 do 14:00