Cudowny świat w miniaturze! Największa makieta kolejowa w Polsce!

Kategoria:
Adres:
Cudowny świat w miniaturze! Największa makieta kolejowa w Polsce!
Pszczyńska 315
44-100 Gliwice, Polska
Regiony:
Wiek:
Na pogodę:

Niesamowity, pomniejszony 25-krotnie świat, powstał właśnie na Śląsku. Poruszające się samochody, pociągi, pływający po rzece parowiec oraz zaskakujące zjawisko dnia i nocy, czynią tę wystawę jedyną w swoim rodzaju.

Stworzenie setek różnorodnych scenek rodzajowych, obrazujących zarówno czynności życia codziennego, jak i wyjątkowe wydarzenia, sprawia, że nie sposób oderwać wzroku od tego cudownego świata. W Kolejowie podziwiamy miniatury autentycznych budowli z regionu. Zobaczymy urokliwe wsie, tętniące życiem miasta, potowarzyszymy turystom podczas górskich wypraw, weźmiemy udział w akcji ratunkowej, wcielimy się m.in. w leśniczych, kupców, policjantów, górników, pracowników budowlanych oraz plażowiczów. 

Część ekspozycji została poświęcona tematyce dzikiego zachodu- tak powstały westernowe "Dzikie Gliwice". Obowiązkowo znalazły się na niej: saloon, hotel, biuro szeryfa, scenka napadu na bank, pierwszy samochód produkowany seryjnie czyli Ford T, amerykańscy pionerzy lotnictwa - bracia Wright, podczas pracy przy budowie pierwszego na świecie samolotu. Po kolejkowej Missisipi pływa miniatura prawdziwego XIX-wiecznego parowca "Western River". 

Kolejkowo to edukacyjna zabawa i pomysł na niezapomnianą wycieczkę! Proszę wsiadać, drzwi zamykać!