Egzotarium

Adres:
Egzotarium
Piłsudskiego 116
41-200 Sosnowiec, Polska
Regiony:
Wiek:
Na pogodę:

Dzieciom warto pokazywać różnorodność świata zwierząt i przyrody. Miejscem, które w tym celu warto odwiedzić jest w Sosnowcu Egzotarium. Znajduje się ono na terenie Parku Miejskiego im. Leona Kruczkowskiego i nawiązuje do istniejących na terenie miasta w latach 30-tych XX wieku ogrodów miejskich i botanicznych z okazami roślin egzotycznych.

Egzotarium ma swój początek w wybudowanych ponownie w latach 50-tych XX wieku Palmiarni i Akwarium. Obecnie w części botanicznej można podziwiać 80 gatunków roślin, na co dzień rosnących w różnych strefach klimatycznych i w różnych częściach świata.

Na uwagę zasługują także tutejsze ryby i gady. Dzieci z pewnością zaciekawią tutejsze egzotyczne ryby akwariowe, kolekcja obejmuje w sumie 40 gatunków. Gady reprezentuje między innymi krokodyl nilowy, boa tęczowy, pyton tygrysi a także żółwie. Ptaków jest tutaj niewiele, dominują różne gatunki papug. A to tylko przykłady zwierząt, które można tutaj podziwiać, zapewne w większości przypadków pierwszy raz w życiu.