Kolyba ''Na Szańcach"

Kategoria:
Adres:
Kolyba ''Na Szańcach"
Szańce 33
Koniaków, Polska
Wiek:
Na pogodę:

Niewiele jest takich miejsc, gdzie tak silna jest potrzeba kultywowania tradycji, tak mocne poczucie góralskiej tożsamości jak w Trójwsi Beskidzkiej. Rodzinny wypad w okolice Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa to nie tylko kontakt z pięknym krajobrazem, ale przede wszystkim z ludźmi kochającymi tę ziemię i bardzo o nią dbającymi.

Kolyba "Na Szańcach" znajduje się w Koniakowie, liczącej ponad 300 lat wsi Beskidu Śląskiego. Gospodarz tego miejsca nie tylko udostępnia wytworzone przez siebie specjały, ale także zachęca do udziału w warsztatach produkcji sera owczego. W jego bacówce można nabyć takie sery jak: bundz, bryndzę, oscypki, korbaczki czy żyntycę. Wszystko poprzedzone jest degustacją.

Na uwagę zasługuje tutejszy strój ludowy znacząco różniący się od stroju cieszyńskiego. W sklepie można kupić właśnie góralskie stroje, wyroby z owczej wełny a także inne lokalne pamiątki.

Mało kto wie, że właśnie w tych stronach kręcono sceny do ostatniego odcinka popularnego serialu „Czterej Pancerni i pies”.