Kosmiczny Szlak Turystyczny

Kategoria:
Adres:
Kosmiczny Szlak Turystyczny
Piasek, Polska
Wiek:
Na pogodę:

Na terenie województwa śląskiego znajduje się  Kosmiczny Szlak Turystyczny. Nic w jego układzie nie jest przypadkowe. Wizyta tutaj może być niebanalnym pomysłem na rodzinną wycieczkę, ciekawe spędzenie czasu. Trasa rozpoczyna się w Piasku, miejscowości leżącej na terenie gmina Janów. Tuż przy kawiarnia "Oaza" znajduje się Słońce - kula o średnicy metra.

Spacer do Ziemi zajmuje 8 minut, co oznacza, że pokonuje się tę drogę z "prędkością światła". W sąsiedztwie znajduje Wenus i Merkury. Na piechotę dojść można także do Marsa. Do Jowisza i Saturna lepiej dotrzeć korzystając ze specjalnych konnych tramwajów. Na trasie między Saturnem a Uranem znajduje się Zaczarowany Las, gdzie można się posilić. Neptun znajduje się przy bramie prowadzącej do Zespołu Parkowo-Pałacowego w Złotym Potoku.

Trasa między Neptunem a Plutonem ponownie do pokonania jest na piechotę. W drodze do Plutona można zobaczyć między innymi Jaskinię Niedźwiedzią. Choć Pluton nie jest już uznawany za planetę, nadal pozostał w tutejszym układzie.