Mini Zoo w Sosnowcu

Kategoria:
Adres:
Mini Zoo w Sosnowcu
Brunona Jasieńskiego
Sosnowiec, Polska
Regiony:
Wiek:
Na pogodę:

Dzieci lubią zarówno kontakt z przyrodą jak i ze zwierzętami. Miejscem które pozwala aktywnie spędzić czas na powietrzu i jednocześnie umożliwia obcowanie ze zwierzętami jest Park Kazimierz w Sosnowcu i znajdujące się tutaj Mini Zoo. Można tutaj przyjemnie spędzić czas zarówno na integracji z mieszkańcami zoo jak i na zabawie na placu zabaw.

Mini Zoo w Sosnowcu to miejsce przyjazne dzieciom. Zwierzęta można dokarmiać i głaskać. A zadomowiły się tutaj między innymi: strusie, lamy, sarny, jelenie, daniele, kozy a także ptaki wodne. Szczególnie duże zainteresowanie budzi struś emu i paw. Ulubieńcem zwiedzających jest także osiołek.

Na terenie Parku Kazimierz znajduje się także plac zabaw. Są miejsce typowo parkowe, jak ławeczki, alejki. Posilić się można w miejscowej kawiarence. Jest przestrzeń do jazdy na rowerze czy rolkach. Na terenie parku znajduje się także amfiteatr, w sezonie letnim odbywają się tutaj spotkania, koncerty. Nie brakuje miejsc parkingowych przed wejściem na teren parku.