Muzeum Drukarstwa

Kategoria:
Adres:
Muzeum Drukarstwa
Głęboka 50
43-400 Cieszyn, Polska
Wiek:
Na pogodę:

Swoistą podróż w czasie odbędziemy odwiedzając w Cieszynie Muzeum Drukarstwa. Pasjonaci, którzy je założyli pod koniec lat 90-tych XX wieku, stanęli na straży dziedzictwa tutejszego drukarstwa. Miejsce to może się poszczycić jednym z najbogatszych zbiorów w Polsce. Wszystkie maszyny cały czas są czynne, o czym możemy się przekonać osobiście drukując sobie pamiątkowy wpis.

O cieszyńskich introligatorach i drukarzach śpiewa bart pochodzący z sąsiedniego Czeskiego Cieszyna, popularny w Polsce, Jaromir Nohavica. Dzięki zaangażowaniu ludzi kochających drukarstwo, maszyny nie trafiły na złom. Obecnie placówka jest jedną z atrakcji Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego.

W cieszyńskim Muzeum Drukarstwa panuje niezwykła atmosfera. Jest to przykład wzorcowej drukarni sprzed lat. Można tutaj zobaczyć bogactwo czcionek, matryc, klisz drzeworytniczych i chemigraficznych. Nie brakuje tu urządzeń i maszyn odlewniczych, pras dociskowych. Miejsce to życie i pewnością zapadnie w pamięci każdemu z odwiedzających.

Wyróżnione galerie

Ostatnio dodane opinie