Muzeum Maszyn Biurowych

Kategoria:
Adres:
Muzeum Maszyn Biurowych
Wojska Polskiego 18
Tychy, Polska
Regiony:
Wiek:
Na pogodę:

W dobie komputerów, tabletów i telefonów dotykowych wizyta w Muzeum Maszyn Biurowych dla dzieci może być niezwykłym przeżyciem a i dla starszych ciekawym doświadczeniem. Warto rodzinnie wybrać się do Tychów i odkryć to miejsce.

Trudno ustalić wynalazcę maszyny piszącej, ale przyjmuje się, że jest to wynalazek amerykański, bo właśnie tam po raz pierwszy zaczęto produkować maszyny seryjnie. Historia maszyn dzieli się na dwa etapy: pierwszy obejmujący okres do 1867 roku, który określa się czasem prób i wynalazków, drugi po 1867 roku uznawany za czas udoskonalania i praktycznego zastosowania.

W Muzeum Maszyn Biurowych można zobaczyć maszyny do pisania różnych producentów, różne modele. Dla dzieci i młodzieży wynalazkiem niczym z innej planety będą maszyny do liczenia. Zaskoczeniem mogą być inne urządzenia biurowe takie jak numerator, dziurkacz czy tabliczka Braille.

Wizyta w tym miejscu uświadomi dzieciom, że w bardzo w krótkim czasie świat się zmienił także w temacie używaniu maszyn biurowych.