Muzeum Miejskie w Żywcu

Kategoria:
Adres:
Muzeum Miejskie w Żywcu
Zamkowa 2
34-300 Żywiec, Polska
Wiek:
Na pogodę:

Muzeum Miejskie w Żywcu poprzez swoje stałe ekspozycje pokazuje historię miasta i szeroko pojętej Żywiecczyzny w pigułce. Każdy kto pokochał te strony, chętnie tu wraca, powinien choć raz odwiedzić to miejsce. Dodatkową atrakcją są zmieniające się wystawy czasowe.

Jak wiadomo z Żywcem mocno związany był ród Habsburgów i bardzo wiele pamiątek po przedstawicielach tej potężnej monarchii znajduje się w tym muzeum. Warto zapoznać się, pokazać dzieciom, jak kształtowała się kultura ludowa Żywiecczyzny. Górala są w mniejszości społeczności, które tak mocno stoją na straży swojej tradycji. Ciekawa jest także część poświęcona archeologii. To co udało się wykopać zawsze fascynuje, rodzi pytania o przeszłość, wzbudza podziw dla pomysłowości naszych przodków.

Młodzież i dorosłych z pewnością zafascynuje ekspozycja poświęcona sądom, wyrokom i torturom. Osoby z bogatą wyobraźnią muszą mieć także mocne nerwy. Na uwagę zasługuje dział związany ze zwierzętami wpisanymi w krajobraz Beskidu Żywieckiego. A to nie wszystko, co warto zobaczyć w tym muzeum.