Muzeum Motoryzacji w Katowicach

Kategoria:
Adres:
Muzeum Motoryzacji w Katowicach
Generała Jankego 132
40-613 Katowice, Polska
Regiony:
Wiek:
Na pogodę:

Miejscem niezwykle klimatycznym i będącym areną wielu ciekawych wydarzeń i inicjatyw jest w Katowicach Old Timers Garage - Teatr i Klub muzyczny. Działa tutaj gratka dla miłośników starych i unikatowych samochodów - Muzeum Motoryzacji.

Tutejsza kolekcja przekroczyła już 30 zabytkowych samochodów. Obserwując je można odbyć swoistą podróż po epokach historii motoryzacji. Znajdują się tutaj takie perełki jak Pontiac Silver Streak z 1983 roku, którego właścicielem był Jan Kiepura. Można tutaj zobaczyć prawdopodobnie jedyny w Polsce Ford T w wersji Speedster z 1914 roku. Ponadto są takie samochody jak Cadillac Eldorado z 1971 roku czy ZIŁ 111 Cabrio z 1965 roku.

Zwykle można zobaczyć jednocześnie 5 samochodów, ekspozycja się często zmienia. Godziny otwarcia muzeum to także godziny otwarcia klubu (od czwartku do niedzieli w godzinach od 17:00 do 1:00). Samochody można oglądać tylko i wyłącznie podczas wydarzeń organizowanych w klubie, lub po nich, oraz  po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.