Muzeum Techniki i Włókiennictwa

Kategoria:
Adres:
Muzeum Techniki i Włókiennictwa
Pl. Żwirki i Wigury 8
43-300 Bielsko-Biała, Polska
Wiek:
Na pogodę:

Tradycje włókiennictwa w Bielsku-Białej sięgają XIX wieku. Działające tam Muzeum Techniki i Włókiennictwa to fascynująca lekcja historii i ciekawa podróż w czasie. Miejsce zaciekawi całe rodziny. Jest to jeden z przystanków na Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego.

Muzeum Techniki i Włókiennictwa zajmuje dwa piętra. Parter zaciekawi z pewnością męską część odwiedzających. Który z małych chłopców choć raz nie chciał zostać strażakiem? A właśnie tam znajdują się między innymi zabytkowe konne wozy strażackie. W dobie komputerów niezwykłe wydają się także maszyny związane z techniką drukarską. Pierwsze piętro to ekspozycja związana między innymi z maszynami do wyrobu kapeluszy. To okazja do zobaczenia dawnych maszyn do szycia, magli i pralnic.

Na uwagę zasługują także dawne sprzęty codziennego użytku takie jak radioodbiorniki, pierwsze telewizory, zabytkowe gramofony. Pokazany jest także dawny sprzęt fotograficzny, i sportowy. Ciekawie prezentują się maszyny do liczenia i do pisania.