Muzeum Wołoskie w Rožnově pod Radhoštěm

Kategoria:
Adres:
Muzeum Wołoskie w Rožnově pod Radhoštěm
Palackého 147
756 61 Rožnov pod Radhoštěm, Czechy
Wiek:
Na pogodę:
Jeśli dzieci interesują się historią, architekturą, lubią odkrywać nowe miejsca, warto wybrać się do Rożnowa pod Radhoszczem (Rožnov pod Radhoštěm) na terenie Czeskiej Republiki, na Morawach. Znajduje się tam największy czeski i jeden z największych w tej części Europy skansen, który można poznać drewniane miasteczko, poznać specyfikę wołoskiej wnioski a także odkryć młyńską dolinę.
 
Na terenie skansenu, który ma charakter etnograficzny, znajduje się wiele oryginalnych budowli z regionu. Wszystkie urządzenia cały czas są sprawne. Warto to miejsce odwiedzić w trakcie cyklicznie odbywających się warsztatów. Wówczas dzieci będą mogły poznać funkcjonowanie przodków, zobaczyć jak wiele się zmieniło na przestrzeni wieków.
 
Pierwsze wzmianki o grodzie z Rożnowa pochodzą z XIII wieku. W XIX wieku powstały tu słynne na całą Europę łaźnie. Na terenie skansenu poza zabytkami typowo kulturalnymi znajduje się także ciekawa fauna i flora, intereujące osobliwości ze świata przyrody. Można tutaj także poznać tradycyjne potrawy z tego regionu zarówno obiadowe jak i smakołyki.