Ogrody pokazowe Kapias

Adres:
Ogrody pokazowe Kapias
Św. Anny 4
43-230 Goczałkowice-Zdrój, Polska
Wiek:
Na pogodę:

Miejscem gdzie warto wybrać się na rodzinny spacer w Goczałkowicach-Zdroju są Ogrody Pokazowe Kapias. Można tutaj spędzić wiele godzin spacerując pomiędzy alejkami, odpoczywając na ławeczkach i podziwiając różne ogrody i rosnące w nich rośliny.

Ogrody udostępnione są zwiedzającym bezpłatnie. Zanim wejdzie się na ten teren warto zaopatrzyć się w mapkę ogrodu wraz z opisem. Ogród czynny jest od marca do grudnia. W sezonie jesiennym zwiedzanie możliwe jest do zmroku. Można tutaj zobaczyć między innymi ogród zimowy, zakątek szumiącej trawy, ogród angielski, wiejski, japoński, jest tutaj także wrzosowisko.

Z myślą o najmłodszych przygotowania ścieżkę edukacyjną poświęconą tematowi: Ogród i jego znaczenie w naszym życiu.

Można tutaj także zaopatrzyć się w rośliny i związane z ich pielęgnacją akcesoria.

Dla dzieci:

Na terenie Ogrodów Pokazowych znajduje się restauracja (przewijak dla dziecka w środku) oraz Centrum Ogrodnicze (artykuły + książeczki edukacyjne dla najmłodszych).

Oferowane są następujące atrakcje dla dzieci:
- ścieżka edukacyjna - w ogrodzie rosną setki gatunków roślin, budowany jest ogród sensoryczny - poznawanie roślin przez dotyk i węch
- ogrody w różnych stylach - zagroda wiejska, ogród angielski, ogród japoński, tarasy widokowe, ogród "Zima" - z saniami i reniferami, ogród "Cisza" - można posłuchać szumu traw, bardzo liczne zakątki ogrodowe, liczne ścieżki i ławki zarówno w cieniu jak i w słońcu ...
- labirynt
- igloo porośnięte roślinami
- place zabaw: na centrum ogrodniczym, przy restauracji, na terenie ogrodów...
- przeróżne rozwiązania architektoniczne - np. skalniaki z różnych rodzajów skał
- "hotel dla owadów"