Ośrodek Narciarski COS Skrzyczne

Adres:
Ośrodek Narciarski COS Skrzyczne
Myśliwska 45
Szczyrk, Polska
Wiek:
Na pogodę:

Ośrodek Narciarski "Skrzyczne" w Szczyrku należy do wymagających miejsc w Beskidzie Śląskim. Jest to miejsce dla narciarzy i snowboardzistów posiadających już pewne umiejętności i doświadczenie, choć osoby początkujące także znajdą tu coś dla siebie.

W Szczyrku na zboczach najwyższej góry Beskidu Śląskiego - Skrzycznego Centralny Ośrodek Sportu ma swój ośrodek narciarski. Znajduje się tu zarówno kolej linowa jak i wyciągi orczykowe. Łączna długość tras to 14 kilometrów w tym jedyna w Polsce 2800-metrowa trasa z pełną homologacją FIS. Jest to trasa zaliczana do czarnych.

Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów jest także trasa czerwona o długości ponad 3 kilometrów, jest to trasa trudna z odcinkami bardzo trudnymi. Są także dwie trasy niebieskie, zaliczane do tras łatwych, na których z pewnością pewnie czuć będą się dzieci i dorośli zaczynający przygodę z nartami bądź deską. Są to trasy mające ponad 2 i 5 kilometrów.

Na miejscu funkcjonuje także system punktów gastronomicznych, serwis narciarski, możliwość dokształcenia się pod okiem specjalistów.