Skocznia narciarska w Wiśle-Malince

Kategoria:
Adres:
Skocznia narciarska w Wiśle-Malince
Malinka
Wisła, Polska
Wiek:
Na pogodę:

46 Największe przeżycie na skoczni im. Adama Małysza to spojrzenie w dół z tarasu widokowego na jej szczycie. Po takim doświadczeniu wzrasta podziw dla śmiałków, którzy uprawiają skoki narciarskie. Skocznia w Wiśle Malince jest drugim, co do wielkości, tego typu obiektem sportowym w Polsce (wielkość 134 m), więc jest co podziwiać z góry. Na jej szczyt można dostać się bez wysiłku, kolejką krzesełkową.

47 Obecna skocznia w Wiśle Malince została oddana do użytku jesienią 2008 roku, kiedy to odbyły się Letnie Zawody w Skokach a obiektowi nadano imię Adama Małysza. W ten sposób postanowiono podziękować naszemu mistrzowi za to co zrobił dla rozsławienia miasta Wisły. Rekord zimowy skoczni należy do Kamila Stocha, który 26 grudnia 2011 roku skoczył na odległość 136 metrów.

Rodziców niewątpliwie ucieszy fakt, że skocznia jest częścią tak zwanej „Pętli Cieńkowskiej”, spacerowego szlaku, który można pokonać bez większego wysiłku wjeżdżając na pobliskim wyciągu krzesełkowym Cieńków i zjeżdżając wyciągiem krzesełkowym na skoczni. Wszystko w ramach jednego biletu wstępu. Trasa liczy około 3 km (część górna łącznie z częścią dolną).

Wyróżnione galerie