Wodospad na Wisełce

Kategoria:
Adres:
Wodospad na Wisełce
Wisła, Polska
Wiek:
Na pogodę:

W Wiśle w sercu Beskidu Śląskiego nie brakuje urokliwych miejsc. Jednym z nich jest tak zwany Wodospad na Wisełce. Miejsce to znajduje się na terenie doliny Czarne, nieopodal jest zabytkowa karczma serwującą kuchnię regionalną.

Wodospad na Wisełce ma ok. 8 metrów wysokości i w jego okolicy zorganizowano taras widokowy. Miejsce to robi wrażenie szczególnie po dniach deszczowych, kiedy poziom wody jest podwyższony. Piękna sceneria czyni to miejsce urokliwym od wiosny do jesieni. Często odbywają się tutaj sesje zdjęciowe nowożeńców.

Nie tylko dorosłych z pewnością zaciekawią znajdują się na przeciwległym brzegu tak zwane przepływki, jest to system małych progów wodnych umożliwiających wędrówkę rybom w dół rzeki. Idąc dalej dochodzi się do jeziora i znajdującej się  w jego bezpośrednim sąsiedztwie karczmy regionalnej "Drewutnia". Jest tu smaczne jedzenie i przestrzeń do biesiadowania. Warto to miejsce odwiedzić w Noc Świętojańską, kiedy o północy puszczane są wianki i grają miejscowi muzycy.