Zimowy Ski areál Mosty u Jablunkova

Adres:
Zimowy Ski areál Mosty u Jablunkova
Mosty u Jablunkova 1111
739 98 Mosty u Jablunkova, Czechy
Wiek:
Na pogodę:

W Mostach koło Jabłonkowa amatorzy różnych aktywności na śniegu znajdą tu coś dla siebie. Z myślą o najmłodszych, choć nie tylko, przygotowano tor saneczkowy, na miłośników narciarstwa biegowego czekają zróżnicowane trasy. Amatorzy jazdy na nartach bądź snowboardzie nie będą się nudzić na tutejszych wyciągach.

Mosty koło Jabłonkowa znajdują się w bliskiej odległości od tak zwanego Trójstyku, granicy Polski, Czech i Słowacji. W tym czeskim miasteczku przygotowano wszystko co może zadowolić zwolenników amatorów białego szaleństwa. Tor saneczkowy o długości 650 m cieszy się uznaniem zarówno dzieci jak i towarzyszących im dorosłych.

Zwolennicy narciarstwa biegowe mają do dyspozycji w sumie 44 km tras. Specjalny tor o długości 2 km jest oświetlony i czynny do godziny 21.00.

Na narciarzy i snowboardzistów czekają w sumie 3 trasy. Wszystkie są oświetlone co sprzyja jeździe także po zmroku. Z myślą o dzieciach i osobach początkujących przygotowany jest wyciąg z nisko prowadzoną liną. Można z niego korzystać bezpłatnie.

Na terenie ośrodka funkcjonuje wiele szkółek, można wynająć instruktora na indywidualne zajęcia bądź uczyć się w grupie.