ZOO w Ostrawie

Kategoria:
Adres:
ZOO w Ostrawie
Michálkovická 197
710 00 Ostrava, Czechy
Regiony:
Wiek:
Na pogodę:

21 Ogród zoologiczny w Ostrawie to specyficzny obiekt. Na jego olbrzymim obszarze, liczącym ponad 100 ha lasów, żyją wolne zwierzęta takie jak zające i sarny. Ogród znany jest także z tego, że ma wiele wybiegów z niskimi barierami a całość została tak pomyślana, żeby stworzyć jak najlepsze warunki do odpoczynku i edukacji, w szczególności dzieci. W ostrawskim zoo rzucają się w czy place zabaw i ekspozycje edukacyjne, które uczą poprzez zabawę.

22 Jednym z przykładów wyjścia naprzeciwko oczekiwaniom rodziców może być ekspozycja „Na farmie” która umożliwia bezpośredni kontakt dzieci ze zwierzętami domowymi – kozami, owieczkami, krowami, świnkami i królikami. Na wybieg mogą także wejść osoby na wózkach inwalidzkich czy też z wózkami dla dzieci. Z kolei na matki z małymi dziećmi czeka pokój „baby room” zlokalizowany w pawilonie dla słoni.

24 Zoo w Ostrawie jest dumne ze swoich słoni i bardzo skrupulatnie opisuje ich kolejne dni życia na stronie Facebook. Te wielkie ssaki zawsze wzbudzały podziw wśród rodzin z dziećmi. Pupilkiem odwiedzających Ostrawę jest słoniątko płci żeńskiej urodzone 12 kwietnia 2011 roku. Oczywiście, poza słoniami, nie brakuje także innych, nie mniej egzotycznych zwierząt – żyraf,  tygrysów, małp, lwów i ptaków z każdego zakątka ziemi.